En Kvällsverkare för perioden 1/7
2019 -31/12 2019
Richard
Martin
Stort
Grattis!
Styrelsen
önskar er alla en fin dag!
Bästa
hälsningar
Styrelsen
genom Erik
/av Stockholms nation
https://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.png00Stockholms nationhttps://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.pngStockholms nation2019-10-02 10:49:042019-10-02 10:49:06Valda ämbetsmän vid styrelsesammanträdet den 1/10-2019
Fyllnadsval av
en Dagmästare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Sofia Lundberg till Dagmästare för ovanstående period.
Fyllnadsval av
en Lunchmästare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Agnes von Lode till Lunchmästare för ovanstående period.
Fyllnadsval av
en Marknadsansvarig för perioden 1/7 2019 -30/6-2020
Sammanträdet beslutade att
välja Johan Enstam till Marknadsansvarig för ovanstående period.
Fyllnadsval av
två Lunchverkare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Albin Lindau och Elin Kjellberg Karlsson till Lunchverkare för
ovanstående period.
Fyllnadsval av
sex Dagverkare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Elisabeth Wetterfors, Beatrice Merckx, Anna Vögeli, Matilda Lindeborg,
Jakob Freund och Moa Rihne till Dagverkare för ovanstående period.
Fyllnadsval av
en Klubbverkare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Zackary Dratwa till Klubbverkare för ovanstående period.
Fyllnadsval av
två Marskalkar för perioden 1/11 2018-30/10-2019
Sammanträdet beslutade att
välja Viggo Lundin och Louise Wiljander till Marskalkar för ovanstående period.
Fyllnadsval av
en Programsekreterare för perioden 1/7 2019 -31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Emilia Herlitz till Programsekreterare för ovanstående period.
Val av två
Ledamöter i Granskningsnämnden för perioden 1/11 2019 – 31/10 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Erik Lindmark och Linda Ekwall till Ledamot i Granskningsnämnden för
ovanstående period.
Val av en
Nationskaplan 1/1 – 31/12 2020
Sammanträdet beslutade att
Fredrik Santell till Nationskaplan för ovanstående period.
Val av en
Juridisk Rådgivare 1/1 2020 – 12/31-2020
Sammanträdet beslutade att
välja Sverker Bonde till Juridisk för ovanstående period.
Val av två
Ledamöter i Revisionsnämnden för perioden 1/1 – 31/12 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Patrik Ivert och Linus Torstensson till Ledamöter i Revisionsnämnden för
ovanstående period.
Val av en
Fanförare för perioden 1/11 2019 – 31/10 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Arvid Kajerdt till Fanförare för ovanstående period
Val av en
IT-ansvarig för perioden 1/11 2019 – 31/10 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Max Gerreklint Mohlin till IT-ansvarig för ovanstående period
Val av två
Marskalkar för perioden 1/11 2019 – 31/10 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Viggo Lundin och Louise Wiljander till Marskalkar för ovanstående period
Val av en
Kultur- och Nöjesförman 1/1 – 31/12 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Laura Pálsdóttir till Kultur- och Nöjesförman för ovanstående period
Val av
Seniorer
Sammanträdet beslutade att
välja Lova Ronge, Anna Hallberg, Sofia Blomqvist, Felicia Lööke, Gustaf
Eriksson, Andrea Lundh, Tomas Haglund, Lina Ericsson, Elsa Kiljunen, Oscar
Angestav, Marcus Hellgren, Johanna Rehme, Jakob Leth, Sigge Paues och Henrik
Lindstedt
Val av en
Skattmästare för Fastigheten för perioden 1/1 2020-31/12 2021
Sammanträdet beslutade att
Lukas Stenberij till Skattmästare för Fastigheten välja för ovanstående period
Val av en
Barmästare för perioden 1/1 – 31/12 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Tomas Haglund till Barmästare för ovanstående period
Val av en
Andre Kurator för perioden 1/1 – 31/12 2020
Sammanträdet beslutade att
välja Carl Fredrik Kjellberg till Andre Kurator för ovanstående period
Val av en
Kvällsverkare för perioden 1/7-31/12 2019
Sammanträdet beslutade att
välja Elmer Jonstoij Berg till Kvällsverkare för ovanstående period
Stort
grattis!
Erik
Lidén
Förste
kurator
/av Stockholms nation
https://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.png00Stockholms nationhttps://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.pngStockholms nation2019-09-24 10:27:562019-09-24 10:27:59Valda Ämbetsmän under Första Lagtima Höstlandskap 2019
Fyllnadsval av två Teaterföreståndare för perioden 1/7 2019 –
30/6 2020
Isabelle Billstein och August Mether
Fyllnadsval av en Redaktör för perioden 1/7 2019 – 30/6 2020
Amela Muratspahic
Fyllnadsval av fyra Uthyrningsansvariga för perioden 1/7 2019 –
31/12 2019
Jonas Nordlund
Fyllnadsval av en Sundays-verkare för perioden 1/1 2019 – 30/6
2019
Anni Töyrä
Val av tre Cafémästare (Bakfickan) för perioden 1/7 – 31/12 2019
Signe Isbäck och Elsa Kiljunen
Val av tre Pubmästare (Bakfickan) för perioden 1/7 – 31/12 2019
Mikaela Eriksson, Benjamin Engström och Caroline Holst
Val av tio Frukostverkare (Bakfickan) för perioden 1/7 – 31/12
2019
Axel Wilson, August Ljungquist, Andrea Henriksson, Fanny Isberg, Nelly
Hedin, Klara Lindblad, Celine Källgren, Angelica Kaijser, Felicia Svensson och
Henrik Bratt
Val av arton Caféverkare (Bakfickan) för perioden 1/7 – 31/12
2019
Val av arton Pubverkare (Bakfickan) för perioden 1/7 – 31/12
2019
Anton Hüll, Carl-Johan Stening, Arvid Kajerdt, Niklas Byström, Sophie
Hanson, Olga Wohlfahrt, Hanna Bjurenborg, Ida Hellgren, Sanne Sundin, Emilia
Herlitz, Isak Nordbrink, Sonya Sammarco, Lisa Nordkvist, Johannes Ljusteräng,
Sven Wilson, Fredrika Torell, Lisa Kindstedt och Isar Silfur
Val av femton Dagverkare för perioden 1/7– 31/12 2019
Anton Masgård, Maria Dahlström, Ellinor Gustafsson, Klara Elverfors, Vera Hedmo, Hope Lindehag, Ebba Nylander, Vendela Andersson, Lovisa Samuelsson, Agnes von Lode, Hedvig Meijer, Vera Vinberg, Clara Björnsson och Natalie Holm
Val av tre Marknadsassistenter för perioden 1/7– 31/12 2019
Hanna Jansson, Emma Hallberg och Oskar Norstedt
Val av tolv Klubbverkare för perioden 1/7– 31/12 2019
Gabriel Boestad Schön, John Milton, Theo Stanzer, Alexander Knutsson,
Hugo Söderlund, Erik Haraldson, Carl Fredrik Kjellberg, Balder Isaksson, Sofia
Modin, Lydia Papac , Sarah Manse och Ellen Hellgren
Val av Radioförman för perioden 1/7 2019 – 30/6 2020
Simon Kristiansson
Fick du ingen post? Sök en annan! Maila 1q@stockholmsnation.se
/av Stockholms nation
https://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.png00Stockholms nationhttps://www.stockholmsnation.se/wp-content/uploads/2016/07/logo.pngStockholms nation2019-05-07 11:12:282019-05-09 11:50:23Valda ämbetsmän under Tredje Lagtima Vårlandskap